Kaip išsirinkti tinkamą liemenėlę?

2019-06-19

Visų mūsų krūtys – kaip snaigės: kartu ir panašios, ir tuo pačiu labai skirtingos. Todėl nėra vieno liemenėlių modelio, kuris tiktų visoms.

Netinkamai pasirinkus liemenėlę apsunkinama kraujotaka, tai gali sukelti nugaros, pečių, kaklo, galvos skausmus, migreną ir daugybę kitų sveikatos sutrikimų. Ką jau kalbėti apie tai, kad dėvint netinkamą liemenėlę krūtinė praranda stangrumą, deformuojasi jos forma. Teisingas pasirinkimas gali daryti stebuklus: tinkama liemenėlė turi prilaikyti krūtinę, gali padaryti, jog ši atrodytų pilnesnė, didesnė, mažesnė ar stangresnė. Deja, tik dvi iš dešimties moterų dėvi tinkamą liemenėlę ir džiaugiasi dailia krūtine. Nemokančios pasirinkti liemenėlės, kenkia ne tik savo grožiui, bet ir sveikatai.

Kaip nustatyti savo krūtinės dydį?

B - Pasiimk centimetrinę matavimo juostą ir išmatuok apimtį po krūtine ant nuogo kūno. Laikyk juostelę taip, kad nenuslinktų žemyn. Iš gauto skaičiaus reikėtų atimti 3–5 cm, nes liemenėlės paprastai gaminamos iš tampraus audinio.

A - Dabar išmatuok krūtinės apimtį per plačiausią jos vietą  (ties speneliais). Tik jokiu būdu nesuveržk juostelės pernelyg smarkiai, nes taip iškreipsi gautus skaičius.

Iš krūtinės apimties per plačiausią vietą atimk apimtį po krūtine – gausi savo kaušelio dydį.

kaip isririnkti liemenele

Krūtinės dydžiai raidėmis:

 


Į ką atkreipti dėmesį renkantis liemenėlę?
 

Liemenėlė turi suteikti krūtinei formą, ją prilaikyti arba atskirti krūtis vieną nuo kitos. Tinkamai parinkta liemenėlė turi leisti judėti laisvai, nejaučiant įsitempusių krūtinės raumenų, raiščių ar kokių kitų nemalonių pojūčių krūtinės srityje. Taigi, užsidėjusi liemenėlę sutelk dėmesį į savo kūno pojūčius.

  • Giliai įkvėpk ir pasižiūrėk, ar liemenėlė neveržia nugaros, netrukdo kvėpuoti. Jeigu ji įsirėžusi nugaroje, pabandyk pasimatuoti didesnį dydį. Geros liemenėlės juosta laiko 80–90 proc. krūtinės svorio. Jai išsitampius daugiau svorio tenka petnešėlėms, jos įsirėžia į pečius, dėl to gali atsirasti galvos, kaklo ar pečių skausmų, pasikeisti laikysena.
  • Sureguliuok petnešėlių ilgį – po kiekviena turėtų tilpti du pirštai. Pernelyg suveržus petnešėles, spaus pečius ir liks žymės ant pečių. Normaliai petnešėlės laiko tik 10–20 proc. krūtų svorio, tad įsirėžiančios arba krentančios petnešėlės rodo, kad liemenėlės juosta jums netinkama. Moterims su siaurais ar nuožulniais pečiais petnešėlės gali smukti ir dėl to, kad jos yra plačiai šonuose. Tokiu atveju geriau tiks arba liemenėlės su arčiau centro esančiomis petnešėlėmis, arba multifunkcės liemenėlės.
  • Rinkdamasi liemenėlę su lankeliais, atkreipk dėmesį, ar šie pernelyg neįsiremia į tavo kūną, nespaudžia. Kitaip jau po pirmos dienos pajusi diskomfortą.
  • Sunerk rankas po krūtine: tinkamo dydžio kaušeliai laisvai apgaubia krūtis ir jų nespaudžia. Jei krūtinė bent šiek tiek lenda iš kaušelių, reikėtų rinktis didesnį dydį. Jeigu kaušelyje yra vietos – liemenėlė per didelė.
  • Tuomet pakelk rankas į viršų – krūtinė liemenėlėje turi laikytis stabiliai. Jeigu liemenėlė pakyla priekyje arba nugaroje, vadinasi ji tau netinka.
  • Liemenėlės vidurys turi priglusti prie tavo krūtinkaulio.

Liemenėlės didelei krūtinei

Didelių dydžių liemenėlės neturi būti nuobodžios – jos irgi stilingos, seksualios ir patogios. Tiesa, moterims su didele krūtine tinkamą liemenėlę išsirinkti paprastai yra kiek sudėtingiau. Rinkdamasi liemenėlę atkreipk dėmesį į užsegimus ir tvirtinamąsias detales, jos turi būti itin patvarios. Įsitikink, jog dydis tinkamas, liemenėlė pilnai uždengia ir krūtinės šonus. Be to, geriau rinktis liemenėlę platesnėmis petnešėlėmis – ji geriau prilaikys krūtinę.

Liemenėlė be pakietinimų "Luccia"

Kaušeliai minkšti, pilnai dengiantys krūtinę. Apimties juosta plati, kad būtų kuo geresnis krūtinės palaikymas. Petnešėlės taip pat plačios, todėl nepaliks jokių rėžių ant krūtinės. Dydžiai nuo C85 iki F90.

liemenele

Liemenėlė be pakietinimų "Marilyn swing"

Ši liemenėlė turi ypač tvirtą audinį. Kaušeliai pilnai uždengti, todėl jausitės užtikrintai bet kurioje situacijoje. Petnešėlės ypač plačios, todėl nejausite sunkumo ant pečių, kuris dažnai atsiranda po dienos.  

liemenele

Norinčioms optiškai sumažinti krūtinę, rekomenduojame nesirinkti liemenėlių su nėriniais ir rinktis liemenėlę su apgaubiančiais kaušeliais.

Dažniausiai moterų daromos klaidos ir patarimai, kaip jų išvengti:

  • Kai liemenėlė lyg ir tinka, tačiau gerai neprilaiko krūtinės, moterys dažnai bando tai kompensuoti reguliuodamos petnešėlių ilgį. Padėtis lyg ir pasitaiso, tačiau vėliau petnešėlės įsirėžia į kūną. Verčiau dar kartą išsimatuok apimtį po krūtine ir pasirink tinkamo dydžio liemenėlę.
  • Liemenėlė turi būti prigludusi prie kūno priekyje, tarp krūtų, tiek krūtinės šonuose. Tačiau jeigu jauti, jog šonuose liemenėlės lankeliai yra kiek įsirėžę, nepatogu – pasirinkai per mažus kaušelius.
  • Renkantis didesnį liemenėlės dydį, dauguma moterų „padidina“ apimtį, o kaušelio dydžio nekeičia. Pavyzdžiui, vietoje 75 C renkasi 80 C. Šis būna per didelis ir moteris nusprendžia, jog tiesiog nėra jai tinkamo dydžio. Tačiau liemenėlės dydis priklauso nuo dviejų apimčių: krūtinės ir apimties po krūtine. Todėl ieškodama tinkamo dydžio nepamiršk, jog renkantis kitos apimties liemenėlę, gali pasikeisti ir kaušelio dydis.
  • Didelės krūtinės savininkėms apimtis matuotis rekomenduojame ne nuogoms, o vilkint ploną liemenėlę. Ji šiek tiek prilaiko krūtinę, suteikia įprastesnę liemenėlei formą, tad matavimas būna tikslesnis.

Ne kiekviena moteris gali džiaugtis tobula krūtine, tačiau tinkama liemenėlė daro stebuklus! Ji prilaiko ir pakelia krūtinę, todėl ji atrodo stangresnė ir pilnesnė.

Taip pat svarbu žinoti, kad net ir kokybiškiausios liemenėlės netarnauja amžinai. Su laiku tiek kaušeliai, tiek liemenėlės juosta šiek tiek išsitampo ir tinkamai nebeatlieka savo funkcijos. Kokybišką liemenėlę galima dėvėti 6–12 mėn. (jei dėvima ne kasdien, šis laikas atitinkamai prasitęsia). Pagrindinis požymis, rodantis, kad liemenėlė jau „atgyveno“, – kai net ties paskutine pozicija užsegta liemenėlės juosta vis dar pakankamai laisva. Tai reiškia, kad ji nebelaiko bei nebepakelia krūtinės, dažnai kartu pradeda kristi petnešėlės.

Atgal į naujienų sąrašą